Batolátka 2. 8. 2017

O letních prázdninách se školy i školky dětem uzavřou a na vás je, abyste jim zajistili hlídání a ještě lépe nějaký smysluplný program.

A proto i my se snažíme scházet v tomto letním období a dnes se nás sešlo šest kamarádů. A představte si, co jsme všechno za tu naší oblíbenou hodinku stihli???….

Došlo na známá říkadla…, stihla se přečíst pohádka…, a také jsme navštívili místní „expozici hraček“.

Výroba dřevěných hraček ve Skašově má velkou tradici, první zmínky pocházejí už z počátku 18. století. Sortiment hraček byl velmi rozmanitý, především znázorňovaly předměty, které měly děti kolem sebe – koníky, žebřiňáky, husary se šavlemi, panenky, později se výrobci snažili sortiment přizpůsobit přání zákazníků a vyráběli autíčka, selky, srdíčka apod. To vše jsme se dneska dozvěděli od Ivetky, která nám udělala krásnou prohlídku.

 

A ještě jsme si zvládli vyrobit  zvířátko. Jaké????

Pomalý jako……. želva, říká se občas. A nám se povedla, že??? Když ji rozehřejí sluneční paprsky, překvapí rychlým během. Teplo tato milovnice slunce nutně potřebuje! A také kvalitní stravu, dostatek prostoru a ohleduplné zacházení. Asi jako každé zvířátko…

Kamarádi, mějte se rádi, krásný zbytek prázdnin, a příští batolátka budou až 23. 8. A já upřímně mohu napsat, že se mi bude stýskat…. AHOOOOOOJ!!!!

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *